Nasza najstarsza impreza! Jogging z RMF FM!

W tym roku minie 29 lat od założenia naszej firmy. Gdy spoglądamy wstecz, widzimy ogrom przemian, jakie przeszła polska branża eventowa.
Jesteśmy dumni z faktu, że byliśmy prekursorami istotnej ich części.

Oto nasza najstarsza impreza!

W 1995 roku Renata i Andrzej Dylczykowie założyli firmę REAN, nazwaną od pierwszych liter ich imion. Szybko zdobyła ona dużych klientów, takich jak Samsung, Coca-Cola czy Tymbark. Wielkim sukcesem był też Jogging z RMF FM.

Cykliczna impreza gromadziła tłumy w czasach, gdy aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nie była tak popularna wśród Polaków jak dziś. Pan Andrzej Dylczyk postanowił zaryzykować i przenieść do Polski trend, który obserwował w Skandynawii, dokąd jeździł jako trener na zawody biegowe.

Jogging z RMF FM

Polacy w latach 90. w ogóle się nie ruszali. Nie biegali, nie ćwiczyli, nie spacerowali. Ja chciałem to zmienić. Udało mi się – przy pomocy radia – zorganizować Jogging z RMF FM, który stał się wielkim hitem. Na pierwszą imprezę na Kopcu Kościuszki – rekreacyjno-sportową, z grami, konkursami, elementami biegu na orientację – przyjechało prawie 30 tys. ludzi. Sparaliżowałem całe miasto. Dziennikarze byli w totalnym szoku – wspomina pan Andrzej Dylczyk.

Jak wyglądał event 30 lat temu?

Jogging z RMF FM łączy elementy CSR-u, marketingu sportowego i cyklicznej akcji wizerunkowej. Realizacja ta daleko wykracza poza terminologię marketingową początku lat 90.

Wydarzenie wymyślił i stworzył dla radia RMF FM Andrzej Dylczyk, założyciel firmy. Był on wcześniej trenerem biegów na orientację. Jego największym osiągnięciem trenerskim było mistrzostwo świata w biegach na orientację zdobyte przez jego podopieczną Barbarę Bączek. Andrzej Dylczyk dużo czasu spędził wtedy w Skandynawii. Tam zobaczył szczęśliwych, aktywnych ludzi, którzy uprawiają jogging. Postanowił przenieść tę modę do Polski.

Andrzej Dylczyk wykreował na początku lat 90. dla radia RMF FM cykliczną imprezę, która odbywała się co niedzielę. Twarzą akcji była ówczesna Miss Polonia i III vicemiss świata – Ewa Wachowicz, która zaśpiewała piosenkę promującą wydarzenie – „Jogging to jest moje hobby”.

W akcji co tydzień udział brała inna gwiazda, z którą rozmawiał Andrzej Dylczyk. Później wszyscy biegali wokół krakowskiego kopca Kościuszki. Przygotowane były dwie trasy – dla początkujących i zaawansowanych. 

W Joggingu z RMF FM udział brali znani dziennikarze, politycy i sportowcy – m.in. Janusz Kulig, Aneta Kręglicka, Mateusz Kusznierewicz i Leszek Balcerowicz. Akcja odbywała się regularnie przez kilka lat. Rekordowa frekwencja w czasie jednego spotkania to ponad 500 osób. 

Co się stało po Joggingu?

Na bazie joggingu, promocji zdrowego stylu życia, uformowała się grupa akrobatyczno-taneczna REAN. To też było wyprzedzeniem czasu – wtedy taniec w ogóle nie był popularny – dodaje. Jak podkreśla Andrzej Dylczyk, wielu członków grupy zaistniało potem w takich programach jak „Taniec z gwiazdami”, „Mam talent” czy „Jaka to melodia”.

Potrzebujesz eventu? Dowiedz się jak działamy.

  1. Zaczniemy od dokładnego poznania Twoich oczekiwań i celów oraz audytu dotychczasowych działań event-marketingowych.
  2. Zaproponujemy Ci rozwiązania dopasowane do charakteru Twojej firmy, okazji, potrzeb Twoich pracowników, klientów i gości. Stworzymy plan jednorazowego wydarzenia lub całego cyklu.
  3. Jeśli spodoba Ci się nasz pomysł – podpiszemy umowę.
  4. Zajmiemy się kompleksową realizacją naszego projektu: od opracowania dokładnego planu, przez przygotowanie umowy i kosztorysu, pozyskanie partnerów, produkcję, pomiar skuteczności, po przekazanie raportu.
  5. Za Twój projekt będzie odpowiedzialna jedna konkretna osoba, która dopilnuje wszystkiego od A do Z. Będzie z Tobą w stałym kontakcie.
  6. Po zrealizowaniu projektu podsumujemy nasze prace i rozliczymy się.
  7. Wspólnie będziemy dumni z naszej realizacji!

ORGANIZUJESZ EVENT?
ODEZWIJ SIĘ!

Szybko odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Zapytaj nas:
Jaki event możecie dla mnie zrobić?
Czy macie pomysł na cykliczne mikroeventy w mojej firmie/biurowcu?
W jakich działaniach marketingowych możecie mi pomóc?
Chcielibyśmy event ze świetną scenografią. Co możecie zaproponować?
Jaki pomysł macie na jubileusz mojej firmy/instytucji?

NAPISZ DO NAS

Wypełnij ten formularz. Oddzwonimy do Ciebie niebawem,
żeby umówić Cię na rozmowę z naszym ekspertem
w dogodnym dla wszystkich terminie.