CASE STUDY

Wielkanocny zielony labirynt w Centrum Handlowym Janki

Kim jest nasz klient?

Centrum Handlowe Janki znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Janki przy ruchliwej trasie na Kraków, Wrocław, Łódź i Katowice. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych centrów w aglomeracji warszawskiej i jedno z największych podmiejskich centrów handlowych w Polsce.

W Centrum znajduje się 131 sklepów, 20 restauracji i 34 punkty usługowe. Zasięg centrum (w promieniu 30 minut jazdy samochodem) to prawie 2 miliony ludzi.

Jakie mieliśmy wyzwanie?

Powierzono nam stworzenie w galerii labiryntu wielkanocnego, który przyciągałby rodziny z dziećmi. Zgodnie z założeniami, miał on funkcjonować przez 3 tygodnie.

Dodatkowym wyzwaniem był krótki czas na produkcję tego wydarzenia – zaledwie 3 tygodnie.

Jak podeszliśmy do realizacji?

Przyjrzeliśmy się dotychczasowym realizacjom tego typu w sieci galerii, do której należy Centrum Handlowe Janki. Zdecydowaliśmy, że chcemy, by nasz labirynt wyróżniał się wyjątkowymi rozmiarami.

Od początku ważna była dla nas także ekologia – zaproponowaliśmy klientowi zakup roślin i późniejsze zasadzenie ich w wybranym miejscu. Ostatecznie trafiły do fundacji, wspieranej już wcześniej przez CH Janki.

Realizacja wydarzenia

Po analizie dostępnych na rynku opcji, które spełniałyby nasze założenia, zdecydowaliśmy się na zbudowanie labiryntu z 10 ton żywych tuj w formie modułów wykorzystywanych przy tworzeniu żywopłotów. Podłoże stanowiły 132 metry kwadratowe trawy. Zadbaliśmy tez o inne żywe rośliny, takie jak paprotki czy hiacynty oraz spektakularny łuk z żywego mchu.

Montaż labiryntu i towarzyszących mu elementów scenografii odbył się w ciągu 2 nocy. Ze względu na poziom skomplikowania tego przedsięwzięcia brało w nim udział 20 osób.

Najpierw rozwiesiliśmy pod sufitem ponad 140 ręcznie robionych motyli, ozdobionych kryształkami Swarovskiego, które pięknie odbijały światło. Kolejny etap działań stanowiło już ułożenie roślin w labirynt.

Zadbaliśmy też o dodatkowe atrakcje dla dzieci – były to m.in. gra w klasy, memory z pisankami, kółko i krzyżyk oraz wielkie jajko,  przy którym można było sobie robić zdjęcia.

W labiryncie dzieci zbierały drewniane pisanki z literami, by ułożyć z nich słowo „zając”. Po wykonaniu zadania każdy maluch otrzymywał zestaw klocków LEGO.

Jaki osiągnęliśmy rezultat?

Stworzyliśmy dla CH Janki wyjątkową atrakcję, która przez swoją wielkość wyróżniała obiekt na tle innych centrów handlowych. Nasz labirynt przyciągnął wiele rodzin z dziećmi – część z nich specjalnie przyjeżdżała do Janek po to, by pokazać maluchom tę bajkową przestrzeń.

2 miejsce dla najlepszego eventu roku 2023!

Nasza realizacja otrzymała srebrną nagrodę w kategorii event roku podczas gali PRCH RETAIL AWARDS. 

To dla nas wielki sukces i ogromnie się z tego cieszymy. W konkursie PRCH RETAIL AWARDS nominowane były najlepsze eventy zrealizowane w galeriach handlowych w całej Polsce. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wśród tylu wartościowych projektów 2 miejsce zajęło wydarzenie, które mieliśmy szansę zorganizować.

Potrzebujesz eventu? Dowiedz się jak działamy.

  1. Zaczniemy od dokładnego poznania Twoich oczekiwań i celów oraz audytu dotychczasowych działań event-marketingowych.
  2. Zaproponujemy Ci rozwiązania dopasowane do charakteru Twojej firmy, okazji, potrzeb Twoich pracowników, klientów i gości. Stworzymy plan jednorazowego wydarzenia lub całego cyklu.
  3. Jeśli spodoba Ci się nasz pomysł – podpiszemy umowę.
  4. Zajmiemy się kompleksową realizacją naszego projektu: od opracowania dokładnego planu, przez przygotowanie umowy i kosztorysu, pozyskanie partnerów, produkcję, pomiar skuteczności, po przekazanie raportu.
  5. Za Twój projekt będzie odpowiedzialna jedna konkretna osoba, która dopilnuje wszystkiego od A do Z. Będzie z Tobą w stałym kontakcie.
  6. Po zrealizowaniu projektu podsumujemy nasze prace i rozliczymy się.
  7. Wspólnie będziemy dumni z naszej realizacji!

ORGANIZUJESZ EVENT?
ODEZWIJ SIĘ!

Szybko odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Zapytaj nas:
Jaki event możecie dla mnie zrobić?
Czy macie pomysł na cykliczne mikroeventy w mojej firmie/biurowcu?
W jakich działaniach marketingowych możecie mi pomóc?
Chcielibyśmy event ze świetną scenografią. Co możecie zaproponować?
Jaki pomysł macie na jubileusz mojej firmy/instytucji?

NAPISZ DO NAS

Wypełnij ten formularz. Oddzwonimy do Ciebie niebawem,
żeby umówić Cię na rozmowę z naszym ekspertem
w dogodnym dla wszystkich terminie.