CASE STUDY

Poland Business Run 2023: Piknik w Parku Jordana i inne działania

Kim jest nasz klient?

Fundacja Poland Business Run upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania osób nią dotkniętych. Organizuje Poland Business Run – bieg, w którym na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii rywalizują 5-osobowe drużyny, reprezentujące firmy i korporacje.

Jakie mieliśmy wyzwanie?

Naszym zadaniem była organizacja pikniku w krakowskim Parku Jordana, który miał być wydarzeniem towarzyszącym rywalizacji biegaczy na Błoniach w ramach Poland Business Run 2023. Odpowiadaliśmy także m.in. za strefy kibica na trasie biegu i strefę gastronomiczną przy hali Wisły.

Jak podeszliśmy do organizacji wydarzenia?

Przetarg na organizację biegu wygrała agencja Blu Experience, z którą od dawna współpracujemy. Zdecydowaliśmy więc wspólnie, że będziemy działać jako konsorcjum. Odbywaliśmy wspólne spotkania z klientem i wzajemnie wspieraliśmy się na różnych etapach działań.

Realizacja wydarzenia

Działania w Parku Jordana

W Parku Jordana przygotowaliśmy: strefę dla najmłodszych (dmuchańce, atrakcje plastyczne itp.), strefę chiloutu z roślinami, leżakami itp., a także strefę VIP z poczęstunkiem i prosseco, do której wstęp mieli wyłącznie wolontariusze i sponsorzy. Nie zapomnieliśmy też o mamach z małymi dziećmi – na nie czekało w specjalnej strefie miejsce do przewijania, a także podgrzewacz do mleka i pieluszki.

Zorganizowaliśmy pierwszy bieg dla dzieci w ramach Poland Business Run. Najmłodsi nie musieli się na niego zapisywać i mogli przebiec dystans od 100 m do 1 km. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością.

Działania na trasie biegu

Na trasie biegu wokół Błoń zorganizowaliśmy trzy strefy kibica. Biegaczy do walki zagrzewali: DJ z saksofonistą, bębniarze i grupa seniorek kibicujących na podeście.

Działania dodatkowe

W zakresie naszych obowiązków była także organizacja strefy gastronomicznej dla biegaczy, która mieściła się przy hali Wisły. Znalazło się w niej 20 foodtrucków z różnorodną ofertą kulinarną.

Kilka tygodni przed biegiem promowaliśmy to wydarzenie w krakowskich restauracjach. Pretekstem było specjalne Poland Business Run Menu.

Restauracje biorące udział w akcji w specjalnej wkładce do tradycyjnego menu prezentowały klientom pożywne i zdrowe dania, które idealnie nadają się na brunch dla biegacza. Promowały przy tym samą ideę biegu i możliwe formy wsparcia – w tym takie, które nie wymagały udziału w rywalizacji. W zakresie naszych działań była tutaj całościowa współpraca z zaproszonymi do akcji lokalami – od przygotowania wkładki po promowanie tej idei w mediach społecznościowych.

Jaki osiągnęliśmy rezultat?

W kreatywny i atrakcyjny sposób wspieraliśmy biegaczy, którym zapewniliśmy też dobre warunki do odpoczynku po charytatywnej rywalizacji.

Zorganizowaliśmy pierwszy dziecięcy bieg w ramach Poland Business Run. Wiemy, że ze względu na duże zainteresowanie będzie miał on kolejne odsłony.

Pokazaliśmy, że Park Jordana doskonale nadaje się do organizacji wydarzeń towarzyszących Poland Business Run. Zapadła już decyzja, że współpraca Fundacji Poland Business Run i Parku Jordana będzie kontynuowana.

Film making of

Zapraszamy do zobaczenia filmu z montażu i samej realizacji tego wspaniałego pikniku!

Potrzebujesz eventu? Dowiedz się jak działamy.

  1. Zaczniemy od dokładnego poznania Twoich oczekiwań i celów oraz audytu dotychczasowych działań event-marketingowych.
  2. Zaproponujemy Ci rozwiązania dopasowane do charakteru Twojej firmy, okazji, potrzeb Twoich pracowników, klientów i gości. Stworzymy plan jednorazowego wydarzenia lub całego cyklu.
  3. Jeśli spodoba Ci się nasz pomysł – podpiszemy umowę.
  4. Zajmiemy się kompleksową realizacją naszego projektu: od opracowania dokładnego planu, przez przygotowanie umowy i kosztorysu, pozyskanie partnerów, produkcję, pomiar skuteczności, po przekazanie raportu.
  5. Za Twój projekt będzie odpowiedzialna jedna konkretna osoba, która dopilnuje wszystkiego od A do Z. Będzie z Tobą w stałym kontakcie.
  6. Po zrealizowaniu projektu podsumujemy nasze prace i rozliczymy się.
  7. Wspólnie będziemy dumni z naszej realizacji!

ORGANIZUJESZ EVENT?
ODEZWIJ SIĘ!

Szybko odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Zapytaj nas:
Jaki event możecie dla mnie zrobić?
Czy macie pomysł na cykliczne mikroeventy w mojej firmie/biurowcu?
W jakich działaniach marketingowych możecie mi pomóc?
Chcielibyśmy event ze świetną scenografią. Co możecie zaproponować?
Jaki pomysł macie na jubileusz mojej firmy/instytucji?

NAPISZ DO NAS

Wypełnij ten formularz. Oddzwonimy do Ciebie niebawem,
żeby umówić Cię na rozmowę z naszym ekspertem
w dogodnym dla wszystkich terminie.