Eventownik

Upominki biznesowe – sprawdzony przepis na sukces

Czym powinniśmy się kierować szukając prezentów dla naszych partnerów biznesowych? O czym nie możemy zapomnieć? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Zapytaliśmy o to Panią Milenę Szymańską – właścicielkę firmy Tori, która specjalizuje się w przygotowywaniu wyjątkowych upominków biznesowych.

Upominek biznesowy musi być elegancki. Nie może budzić zakłopotania, dlatego nie powinien być zbyt kosztowny – wylicza Pani Milena Szymańska. Ważne, żeby prezent był przemyślany – znajdźmy na niego jakiś pomysł, potraktujmy go jako pewien komunikat. Pamiętajmy też o tym, żeby zachować spójność z naszym biznesowym wizerunkiem – dodaje.

O tym musisz pamiętać

Ważnym elementem przygotowywania upominków biznesowych jest odpowiednie umieszczenie na opakowaniu logotypu naszej firmy. Powinien być dyskretny i przyjemny dla oka  – radzi Pani Milena Szymańska. Unikajmy zatem sytuacji, gdy to on pierwszy rzuci się odbiorcy w oczy.

Prezent ma ucieszyć. Nie ma być kolejnym gadżetem, który zostanie rzucony w kąt. Powinien być nieco zaskakujący, pokazujący naszą kreatywność – sugeruje właścicielka firmy Tori.

Wielomiesięczne przygotowania

Pani Milena Szymańska podkreśla, że stworzenie naprawdę wyjątkowego i dopracowanego w każdym calu prezentu na święta to wielomiesięczna praca.

Najpierw jest czas pracy koncepcyjnej. Trzeba wymyślić, w jakim kierunku chcemy iść, co chcemy zrobić, jakie nowe produkty wprowadzić. Maj i czerwiec to czas na myślenie o ilościach, dopinanie projektów, robienie wstępnych zamówień – tłumaczy. Jak dodaje, współpracuje z małymi, polskimi wytwórcami, których produkty trzeba z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować. Co więcej, nawet pudełka, w które pakuje prezenty, są wykonywane ręcznie w Polsce w oparciu o spersonalizowane projekty.

Na te produkty warto postawić!

Jakie produkty zawsze dobrze się sprawdzają jako elementy upominku biznesowego? Miód zawsze jest przyjemnym prezentem świątecznym. W Polsce mamy małych producentów wspaniałych, zdrowych i pysznych miodów – mówi Pani Milena. Sprawdza się też wszelkiego rodzaju czekolada – dodaje. Kolejnym elementem zestawu może być np. alkohol, ale warto kreatywnie podejść do wyboru trunku.

Mamy w Polsce wspaniałe cydry. To jest ciekawe doświadczenie dla kogoś, jeżeli może spróbować ekologicznego cydru wyprodukowanego w małym, sielankowym gospodarstwie na Mazurach. Mamy miody pitne. Jeśli chodzi o wódki – odradzałabym kupowanie tych, które na co dzień widzimy na sklepowych półkach. Są ciekawe alkohole, które mogę każdego zaskoczyć – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Po czym można poznać dobrze przygotowany upominek biznesowy? Widać, że włożono w niego serce, że był przygotowany z namysłem – mówi właścicielka firmy Tori. Cieszy oko i budzi radość – a przecież o to chodzi w prezentach – podsumowuje.

Menu