Eventownik

Sprawdzone sposoby na stres związany z przygotowywaniem eventu

Zawód event menedżera corocznie wymieniany jest wśród 10 najbardziej stresujących profesji świata. Amerykańska telewizja CBS opublikowała listę najbardziej stresujących zawodów 2018 roku – event menedżer zajmuje na niej piąte miejsce.

Amerykański serwis pracy Career Cast tak ułożył najbardziej stresującą dziesiątkę:

10. Dziennikarz telewizyjny
9. Taksówkarz
8. Specjalista public relations
7. Kadra zarządzająca w korporacji
6. Dziennikarz prasowy
5. Koordynator eventów
4. Policjant
3. Pilot
2. Strażak
1. Żołnierz

Również w tym zestawieniu event menedżer znajduje się na piątym miejscu. Co ciekawe, na wyższych pozycjach są już tylko przedstawiciele służb mundurowych i zawodów utożsamianych ze służeniem społeczeństwu – policjant, pilot, strażak i żołnierz.

Jakie czynniki brano pod uwagę przy tworzeniu zestawienia? To m.in. częste podróże, wymagania fizyczne, napotykane zagrożenia i presja czasu. Uwzględniono również spotkania z publicznością, konkurowanie z innymi oraz ryzyko utraty życia lub pozbawienia życia drugiego człowieka.

Dlaczego o tym piszemy?

Z naszych doświadczeń wynika, że stres związany z koordynowaniem przygotowań do eventu i później nadzorowaniem jego przebiegu nie jest przypisany wyłącznie osobom pracującym w agencjach. Bardzo często odczuwają go także osoby przypisane ze strony klienta do koordynacji danego wydarzenia.

Świadomość stresogenności naszego zawodu jest bardzo ważna. Pozwala na świadome zarządzanie swoimi emocjami i myślami.

Najlepszymi specjalistami w naszej branży są ludzie z natury spokojni, którzy potrafią panować nad amplitudą emocji i strachu.

Najważniejszym czynnikiem regulującym poziom stresu jest świetne przygotowanie do eventu. Ono nie zawsze wystarczy. Nawet przy dopięciu przygotowań na ostatni guzik, zawsze pojawia się niepewność, czy plan uda się zrealizować w 100 procentach i bez żadnych komplikacji

Jak walczyć ze stresem? Zadbaj o ciało i umysł

Sposobów na radzenie sobie ze stresem jest dużo. To m.in. regularny sport oraz dbanie
o odpowiednie, pełnowartościowe i zdrowe odżywianie. Pomóc może także uprawianie jogi, modlitwa czy inne formy mindfullness, które uspokajają myśli i dają spokój. W przypadku dużych realizacji warto udać się na masaż na tydzień przed wydarzeniem. Dbanie o ciało
i ducha wspomaga budowanie pewności siebie
i osiąganie spokoju, który jest niezbędny, aby dobrze przeprowadzić event.

Menu