Eventownik

Oprawa florystyczna eventów

Jak osiągnąć efekt wow?

Gdy 10 lat temu proponowaliśmy klientom oprawę florystyczną eventów, słyszeliśmy pytanie: Po co wydawać na to pieniądze? 5 lat temu zrealizowaliśmy pierwszy event ze spektakularną, aczkolwiek bardzo biznesową florystyką. Rok później powstała nasza ulubiona jak do tej pory oprawa kwiatowa – składała się z 40 000 czerwonych róż, które zostały perfekcyjnie ułożone w gustowne kule.

Branża florystyczna przeżywa obecnie czasy niekwestionowanego rozkwitu. W ciągu 2 lat powstało tyle pracowni, że trudno nawet na bieżąco śledzić ich profile w mediach społecznościowych.

Na rynku działa kilka firm, które robią rzeczy spektakularne i piękne. Naszą ulubioną kwiaciarnią jest poznańska pracownia KWIATY&MIUT. Co ją wyróżnia?

Pracownia KWIATY&MIUT reprezentuje najwyższy poziom estetyczny. Co ważne, bukiety wykonuje w większości z polskich kwiatów, które bardzo często są dużo piękniejsze od tych sprowadzanych z Holandii.

O czym warto pamiętać?

10 lat temu kwiatów w ogóle nie było na eventach. Dziś jest ich mnóstwo. Czasem oprawa florystyczna przekracza wręcz granice dobrego smaku. Jak wykorzystywać kwiaty na eventach, aby osiągnąć efekt WOW?

Oto kilka zasad, o których warto zawsze pamiętać:

• Dobierajmy kwiaty odpowiednio do branży, dla której organizujemy wydarzenie. Warto myśleć także o ilości kwiatów, aby nie złamać zasad decorum,

• Kolor kwiatów tworzących oprawę wydarzenia jest bardzo istotny. Powinien być wpisany w strategię organizacji eventu,

• Dbajmy o najwyższą jakość kwiatów. Unikajmy sztucznych dekoracji kwiatowych,

• Pamiętajmy o tym, że niektóre kwiaty mogą uczulać.

Skąd czerpać florystyczne inspiracje?

Nieograniczonym źródłem kwiatowych inspiracji jest Pinterest. My przez wiele lat zgromadziliśmy na nim tysiące pięknych zdjęć. Zapraszamy do oglądania i śledzenia naszych tablic na Pintereście: pinterest.com/agencjakomunikacjizycie/

Skąd jeszcze możemy czerpać inspiracje? Warto przyglądać się relacjom z królewskich przyjęć, światowych premier czy innych gal o dużej renomie. Stosowane tam rozwiązania mogą okazać się cennym natchnieniem.

Wszystkie zdjęcia użyte do publikacji tego wpisu przedstawiają realizacje pracowni KWIATY&MIUT. Za ich użyczenie bardzo dziękujemy.

Menu