Eventownik

Ekologia w branży eventowej

Nie da się dziś otworzyć gazety czy przeglądarki i nie natrafić na artykuł dotyczący ekologii i naszej odpowiedzialności za planetę. Warto w związku z tym zadać sobie pytanie: co my w branży eventowo-marketingowej możemy zrobić, aby włączyć w procesie dbania o Ziemię?

Ekologia to temat, którym poważnie powinna się zająć cała nasza branża. Nim jednak do tego dojdzie, warto pomyśleć o małych krokach, niewielkich zmianach, które każdy z nas może wprowadzić w swojej firmie z troski o środowisko.

CZY MUSISZ TO DRUKOWAĆ?

Przede wszystkim – ograniczmy niepotrzebny druk. Zamiast drukować Save the date – wyślijmy je drogą elektroniczną. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej firm wysyła tą drogą także zaproszenia na eventy.

Alternatywą dla kartek świątecznych jest nagranie życzeń w wersji wideo. Będzie to ciekawe wyzwanie dla naszej kreatywności i okazja do stworzenia czegoś, co da dużo radości naszym klientom i współpracownikom.

STOŁY PEŁNE JEDZENIA

Warto zacząć też myśleć inaczej o jedzeniu. W naszej tradycji stoły w czasie ważnego wydarzenia muszą być nim zapełnione. Często organizujemy przyjęcia, na których o godz. 21 rozpoczyna się kolacja serwowana trwająca dwie godziny, a zaraz po niej na bufetach pojawia się ogrom wspaniałego i pysznego jedzenia. Jeśli wydarzenie trwa do późnych godzin nocnych, jest to usprawiedliwione. Jeśli jednak trwa do północy to może warto skończyć je na deserze.

Oczywiście możemy nie być gotowi na takie rozwiązanie, zwłaszcza, że polska gościnność wciąż kojarzy się ze stołami uginającymi się pod ciężarem  jedzenia. Pomyślmy wtedy o tym, aby zobowiązać agencję do przekazania jedzenia dla osób potrzebujących. Jesteśmy pewni, że będzie to gest, który przyniesie obdarowanym wiele radości.

KAWA W FILIŻANCE

Wiele odpowiedzi na pytania związane z ekologią przynosi savoir-vivre. Nasz biznesowy partner Wojciech S. Wocław jest w trakcie nagrywania filmu wideo na ten temat. Jak tylko powstanie, udostępnimy go Państwu. Tymczasem zwróćmy uwagę na jedną rzecz – picie kawy w filiżance.

Zapewne duża część z Państwa ma swoją ukochaną filiżankę, w której pije kawę od wielu lat. Był to jednorazowy zakup, który wymaga tylko mycia, które dziś dzięki wiedzy jest coraz bardziej ekologiczne. Może warto chodzić na kawę do miejsc, gdzie podadzą ją nam właśnie w takim wydaniu? I warto myśleć o cateringu na eventach także w ten sposób. Może czas zmienić nawyki i nauczyć się jeść na pikniku na talerzach porcelanowych lub wielokrotnego użytku?

REKOMENDACJA FILMOWA

Zachęcamy Państwa do obejrzenia genialnego cyklu filmów “Nasza planeta” na platformie Netflix. To obrazy, które dzięki najnowocześniejszej technologii wideo pokazują świat fauny i flory, ale także wskazują na to, co my jako ludzie z nim robimy.

Menu